پرفروش ترین مارک همزن برقی : هر آشپزی برای انجام برخی کارها در آشپزی ممکن است بخواهد برای راحت‌تر شدن کارش، یک همزن خریداری کند. اما برای خرید، اول باید درمورد همزن‌ها اطلاعاتی داشته باشد تا بتواند محصول خوبی را خریده و به مشکلی برنخورد.همزن یکی از وسایل خانگی است که به افراد کمک می‌کند تا به راحتی مواد را بر هم بزنند. به همزنی که بدون برق کار می‌کند و نیازی به برق ندارد، همزن دستی می‌گویند. همزن برقی برای کار کردن نیاز به برق دارد و از آن برای مخلوط کردن مواد و… استفاده می‌شود. همزن برقی احتمال دارد هم بصورت دستی و هم بصورت ایستاده باشد.

پرفروش ترین مارک همزن برقی
پرفروش ترین مارک همزن برقی

باید بدانید که این وسیله را فردی بنام رالف کالیر طراحی و ساخته است. همزن‌های برقی به دو گروه رومیزی و دستی تقسیم بنده شده‌اند که همزن‌های برقی رومیزی دارای پایه هستند که به وسیله آن امکان ایستادن دارند و همزن برقی دستی را زمان استفاده باید در دست نگه داشت و امکان جابجایی آن ممکن است.
موتور همزن‌های برقی از مدل اونیورسال است که میزان سرعت آن حدود 10000 دور در دقیقه می‌باشد. در ادامه قصد داریم تا شما را با همزن برقی، مشخصات آن و… آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

پرفروش ترین مارک همزن برقی

انواع همزن

همزن‌ها دارای نوع‌های گوناگونی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‍‌‌پردازیم.

همزن پایه دار

این همزن مخصوص افرادی است که به مخلوط کردن مواد به شکل جدی نیاز دارند. شما می‌توانید با استفاده از این همزن کارها را به شکل آسانی انجام دهید چرا که دارای پایه است و نیازی به نگهداری ندارد. به این همزن می‌توانید بعدا قابلیت‌هایی از جمله بستی ساز و آسیاب غذا و… هم اضافه کنید البته هزینه آن بیشتر است.

همزن دستی

این نوع از همزن‌ها اولین مدل از همزن‌های ساخته شده هستند که نسبت به همزن‌های برقی دارای هزینه کمتری هم می‌باشند. سرعت کار این همزن به میزان توان دست شما وابسته است. این نوع از همزن‌ها وسیله ای هستند که برای کار با آن باید، همزن را در دست خود بگیرید که سبب خسته شدن دست شما
خواهد شد. همزن دستی در نوع‌های گوناگونی از جمله مسطح و… تولید شده است؛ این همزن معمولا برای انجام کارهای آسان مثل هم زدن سفیده تخم مرغ و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرفروش ترین همزن دستی
پرفروش ترین همزن دستی

انواع همزن برقی

همزن‌های برقی به دو نوع دستی و کاسه دار دسته بندی شده‌اند. هر یک از این همزن‌ها برای اموری طراحی و ساخته شده است که شما می‌توانید بسته به نیاز خود آن را خریده و استفاده نمایید. در هنگام خرید همزن های برقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

پرفروش ترین مارک همزن برقی : در خرید هر نوع همزنی باید به نکاتی توجه کنید. اگر دوست دارید محصولی عالی پیدا و تهیه کنید حتما در ادامه مطالب با ما همراه باشید. نکات زیر می‌تواند به شما در خرید همزن کمک کند تا بتوانید خریدی بهتر داشته باشید.

میزان صدا

بهتر است برای خرید، همزنی را انتخاب کنید که میزان صدای کمتری داشته باشد و در هنگام کار، صدایش شما را آزار ندهد حتی می‌توانید که دنبال همزنی بگردید که هیچ گونه صدایی نداشته باشد. که این همزن یکی از بهترین همزن‌هاست چون بدون صدا قادر است موارد را بر هم بزند.

امکان شست و شو

بهتر است شما برای خرید، همزنی را انتخاب کنید که بتوانید بعد از هر بار استفاده هر یک از قطعه‌هایش را از هم جدا کرده و شست و شو دهید. در زمان شست و شو مطمئن شوید که هیچ گونه مواد غذایی درون آن باقی نماند چرا که ممکن است باعث تولید میکروب بر روی قطعات شود.

راحتی

اگر قصد خرید همزن معمولی را دارید باید به راحت بودن دسته آن توجه داشته باشید. خب این مطلب را در نظر بگیرید: قرار است که همزن برای زمانی کم یا زیاد در دستتان باشد، خب قطعا اگر زمان زیادی باشد، دستتان خسته می‌شود و اگر دسته آن راحتی نداشته باشد ممکن است شما از استفاده با آن بیزار شوید و همچنین کیفیت کارتان هم خیلی به درد نخور خواهد شد. برای مثال برخی از همزن‌های تولید شده بر روی دسته خود پوشش پلاستیکی یا سیلیکونی دارا هستند که عمل نگه داشتن همزن را برای شما آسان می‌کند. شما می‌توانید این نوع از همزن‌ها را خریداری کنید تا در کار با آن‌ها دستتان آسیب نبیند.

پرفروش ترین مارک همزن برقی
پرفروش ترین مارک همزن برقی
جنس تیغه ها

جنس تیغه‌ها باید از نوع مرغوب و تازه‌ای باشد چرا که تیغه‌ها تنها قسمتی از همزن هستند که به صورت مستقیم با مواد غذایی در ارتباط‌ ‌اند.

هزینه

پرفروش ترین مارک همزن برقی : هر نوع همزنی با توجه به امکانات و ویژگی‌هایش، رنج قیمت مخصوصی دارد. البته عواملی وجود دارد که بر میزان قیمت همزن‌ها موثر هست این عوامل شامل: نوع همزن، برند سازنده آن، میزان قدرت و… که قیمت هر همزنی به آن‌ها بستگی دارد. برای مثال اگر شما بخواهید همزنی با میزان امکانات، قابلیت‌ زیاد، میزان قدرت بالا را خریداری کنید خب قطعا قیمت این همزن نسبت به همزن‌های ساده بالاتر است ولی اگر بخواهید همزن ساده ای بخرید خب هزینه کمتری هم باید پرداخت نمایید.

سرعت

همزن‌ها دارای تنظیماتی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها همزن را در سرعت دلخواهتان قرار داده و استفاده نمایید. بهتر است که همزنی را برای خرید انتخاب کنید که دارای سرعت‌های کند، متوسط و تند برای آسانی کار شما باشد. همزن‌های ایستاده هم نباید خیلی سنگین و دارای اندازه زیاد باشند چون در
هنگام جابه‌جا کردنشان به مشکل بر خواهید خورد.

میزان مصرف برقی

واحد اندازه گیری توان با وات حساب می‌شود. قدرت هر وسیله برقی میزان توان آن را نشان می‌دهد یعنی هر میزان توان بالایی داشته باشد قطعا میزان استفاده کردن از برق هم به همان اندازه بالا خواهد بود. همزنی که دارای قدرت زیادی هست، سریع تر از همزن‌های دیگر قادر است از عهده هم زدن و… برآید
البته دارای مصرف برق زیادی هم خواهد بود. میزان قدرت همزن‌های برقی، برای کارهای ساده 300 وات و برای کارهای پیشرفته و همزن‌های ایستاده از 600 وات برخوردار است.

محفظه نگهداری سیم

در برخی از همزن‌های برقی، مکانی برای جمع کردن و قرار دادن سیم در پشت همزن وجود دارد که شما می‌توانید در هنگام کار سیم را بیرون آورده و به برق وصل کنید و کار خود را انجام دهید و بعد از اتمام کارتان دوباره سیم را جمع کرده و درون آن قرار دهید تا جای زیادی را اشغال نکند؛ در این صورت جابه‌جایی همزن هم راحت خواهد شد.

وزن

شما درهنگام خرید همزنی را باید انتخاب کنید که از وزن کمی برخوردار باشند و نباید وزنش از یک کیلو بیشتر باشد و همچنین باید در هنگام کار میزان تعادل را درون مواد غذایی به وجود بیاورید تا مواد بیرون نریزند.

طراحی کلی همزن

پرفروش ترین مارک همزن برقی : نوع طراحی هر همزنی باید به گونه ای باشد که کار کردن با آن برای شما آسان باشد. بهترین راه برای اینکه تشخیص دهید که چه نوع طراحی دارد، بهتر است در زمان خرید، همزن را در دستتان گرفته و با آن کار کنید و ببینید که آیا کار کردن با آن راحت است یا خیر. خب نوع بعدی هم همزن ایستاده است که هیچ نیازی به نگه داشتن شما ندارد و خودش قادر است کار خود را انجام دهد.

بهترین مارک همزن برقی
بهترین مارک همزن برقی

در استفاده همزن چه نکات ایمنی را باید در نظر گرفت؟

در استفاده هر وسیله الکترونیکی باید برخی از نکات ایمنی را در نظر گرفت و از آن وسیله به درستی استفاده کرد تا هم سبب زیاد شدن عمر آن شود و هم از بروز هر نوع اتفاقی جلوگیری کند. نکات ایمنی شامل موارد زیر است:

بهتر است همزن را نزدیک اجاق گاز قرار ندهید.
بهتر است دستگاه را روی جایی صاف و محکم قرار دهید تا از جابجا شدن آن جلوگیری شود.
هیچ وقت با دست‌های خیس از دستگاه استفاده نکنید چرا که احتمال ورود آب به آن و بروز مشکل وجود دارد.
حالا اگر به هر علتی به داخل دستگاه، آب یا چیز دیگری وارد شد باید سریعا آن را از برق در بیاورید.
در شست و شوی آن، به هیچ وجه پایه دستگاه را در معرض آب قرار ندهید.
هر دستگاهی را باید از دسترس کودکان دور بگذارید به شکلی که دسترسی به آن نداشته باشند.
در زمان‌هایی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید باید آن را خاموش کرده و از برق در بیاورید.
هیچوقت دستگاه را به پریزی که ایراد دارد وصل نکنید چون باعث اتصال و از بین رفتن آن می‌شود.
دستگاه باید در جایی دور از تابش خورشید و رطوبت قرار گیرد.
زمانی که دستگاه روشن و در حال کار است نباید هیچ وسیله ای را وارد مخزن همزن کنید.

پرفروش ترین مارک همزن برقی

برخی از همزن‌های برقی هم وجود دارند که نسبت به سایر همزن‌ها از فروش بالایی برخوردار هستند که در ادامه مطالب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

همزن حرفه ای کاسه دار مایر مدل MR-993

این همزن به وسیله کمپانی مایر طراحی و تولید شده است. این همزن برقی مایر مدل 993 دارای توان 550 وات، تنظیمات سرعت، کاسه ای از جنس استیل ضد زنگ زدگی، حالت توربو و گارانتی می‌باشد. امکان جدا نمودن کاسه این همزن از سایر وسایل آن وجود دارد که حجم کاسه برابر 3 لیتر می‌باشد. نحوه عملکرد آن به شکلی است که کاسه و همزن به صورت یک شکل قابلیت چرخیدن دارند و هر یک از آنها به جهت برعکس دیگری می‌چرخند. شما در هنگام کار با آن هیچ گونه لغزشی حس نمی‌کنید چرا که این همزن دارای پایه ‌ای برای جلوگیری از لغزش می‌باشد.

 همزن حرفه ای کاسه دار مایر مدل MR-993
همزن حرفه ای کاسه دار مایر مدل MR-993

همزن دستی پایه دار نوال مدل MXR-3515

این همزن توسط برند نوال ساخته شده است. همزن دستی نوال مدل 3515 از میزان توان مصرفی 300 وات برخوردار است که دارای تنظیمات برای تنظیم کردن سرعت دلخواه است. از این همزن می‌توان برای خمیرزنی هم استفاده نمود. وزن آن 1.3 کیلوگرم می‌باشد و دارای گارانتی است که شما می‌توانید اگر مشکلی برای همزنتان رخ داد آن را به تعمیر ببرید یا تعویض نمایید. همزن برقی نوال جزء وسایلی است که استفاده از آن خیلی آسان است و میزان فضای کمی را در آشپزخانه شما می‌گیرد و به علت وزن کم آن شما می‌توانید به راحتی آن را جابه‌جا کنید. جنس همزن آن از استیل ضد زنگ زدگی است یعنی به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نخواهد شد. این همزن کاسه‌ای ندارد. در بدنه این همزن، دکمه ای قرار داده شده که شما قادر هستید با زدن آن، گیره‌های همزن را عوض کنید.

همزن برقی دستی پاناسونیک مدل gh3

این نوع از همزن توسط برند پاناسونیک طراحی و تولید شده است. جنس آن از پلاستیک با دوام و جنس میله اش از استیل ضد زنگ زدگی است، این نوع از همزن دارای تنظیماتی برای کم یا زیاد کردن سرعت آن می‌باشد، طول سیم این همزن 1.7 متر است و دارای گارانتی اصل هم می‌باشد.(هر دستگاهی که دارای گارانتی یا ضمانت نامه‌ای باشد قطعا از میزان قیمت بالایی برخوردار است.) میزان قدرت آن 175 وات است. از این همزن می‌توان برای هم زدن و همچنین خمیرزنی استفاده کرد. این دستگاه دارای وزنی مناسب است که جابه‌جا کردن آن بسیار راحت می‌باشد.

همزن برقی دستی پاناسونیک مدل gh3
همزن برقی دستی پاناسونیک مدل gh3

همزن کاسه دار حرفه ای گوسونیک مدل GSM-905

این همزن را کمپانی گوسونیک ساخته است. همزن کاسه دار گوسونیک دارای ویژگی‌هایی از جمله: میزان توان مصرفی 1000 وات، دارای دکمه ای برای تنظیم کردن سرعتش، جنس تیغه‌هایش از استیل ضد زنگ زدگی، دارای بدنه‌ای از جنس پلاستیک و کاسه‌ای از استیل ضد زنگ است که میزان ظرفیت آن 5 لیتر می‌باشد و شما را مطمئن می‌کند تا حجم کمی نداشته باشید و با خیالی راحت آشپزی کنید. از این همزن می‌توانید برای هم زدن مواد، خمیرزنی و… استفاده نمایید.

سخن آخر

شما باید در خرید هر نوع همزنی به مسائلی که در مطالب بالا گفته شد توجه کنید تا بتوانید همزنی مناسب برای منزلتان تهیه کنید تا در کارتان هیچ سختی و دشواری پیش نیاید. شاید فکر کنید که با یک همزن دستی و معمولی هم قادر خواهید بود کارهایتان را انجام دهید ولی این نوع طرز فکر شما غلط است و با این مدل همزن هیچگونه راحتی نخواهید داشت و شما باید سختی زیادی را برای کار با آن تحمل کنید. پس بهتر است با گذاشتن هزینه ای متناسب، کار خود را آسان کرده و یک همزن با عملکرد و کارایی خوبی را تهیه نمایید. داشتن گارانتی و قیمت خوب از مواردی هستند که باید در خرید همزن به آنها توجه داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی بانه 20 ، فروشگاهی است که کل اجناس برقی اورجینال با بهترین نوع کیفیت و کارکرد و همچنین با کیفیت بالا را با میزان قیمت هایی مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. امیدواریم با مطالعه مطالب این مقاله توانسته باشید اطلاعات خود را در زمینه همزن بالا برده باشید و شما هم به یکی از خریداران بانه 20 تبدیل شده باشید.

توجه : جهت مشاوره و خرید همزن از بانه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان جهت خرید پرفروش ترین همزن برقی
مشاوره رایگان جهت خرید پرفروش ترین همزن برقی